پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱ 11 ربيع أول 1444 ساعت ×
 • اوقات شرعی

 • اثر جدید “رحیم پور ازغدی” به بازار آمد
  شناسه : 3372
  کتاب «مدیریت غرب بر جوامع شرق» اثر جدید حسن رحیم پور ازغدی است که به کوشش دفتر مطالعات گفتمان انقلاب اسلامی و از سوی انتشارات کتاب فردا روانه بازار شده است.
  منبع : خبرگزاری حوزه

  بر اساس این گزارش، ابتدای سال ۱۳۹۶ بود که مقام معظم رهبری در دیدار با فرهنگیان و معلمان پرده از تصویب و اجرای محرمانه سندی در حوزه آموزش برداشتند. سند موسوم به ۲۰۳۰ که بنا بود به عنوان سندی بالادستی، سمت و سوی آموزش کشور را تغییر دهد. ایشان در این بیانات مهم فرمودند: «این سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو و این حرفها، این‌ها چیزهایی نیست که جمهوری اسلامی بتواند شانه‌اش را زیر بار اینها بدهد و تسلیم اینها بشود. به چه مناسبت یک مجموعه‌ی به‌اصطلاح بین‌المللی‌ای -که قطعاً تحت نفوذ قدرتهای بزرگ دنیا است- این حق را داشته باشد که برای کشورهای مختلف، برای ملّتهای گوناگون، با تمدّنهای مختلف، با سوابق تاریخی و فرهنگی گوناگون، تکلیف معیّن کند که شما باید این‌جوری عمل کنید؟ اصل کار، غلط است.»

  پس از انتقاد صریح مقام معظم رهبری نسبت به اجرای سند ۲۰۳۰ در کشور و دعوت ایشان از نخبگان و اساتید حوزه و دانشگاه برای بررسی تحلیلی این سند، رحیم پور ازغدی طی چند سخنرانی در جمع اساتید حوزه و دانشگاه به تبیین ابعاد و زوایای مختلف این سند و نیز پیامدهای فرهنگی و اجتماعی آن پرداخته است.

  در این کتاب ایشان به تحلیل اهداف کلان پشت پرده اسناد بین المللی می پردازد. سپس به بررسی متن سند ۲۰۳۰ و نقد یک به یک بندهای این سند اقدام می کند. این سخنرانی ها توسط آقای حسین ایزدی تنظیم، تحقیق و در نهایت در قالب یک کتاب مستقل و با فصل هایی همچون: «گفتار اول: کاپیتولاسیون بین المللی»، «گفتار دوم: لایه‌های پنهان سند توسعه پایدار»، «گفتار سوم: پرسش‌های اساسی درباره اسناد بین المللی»، «گفتار چهارم: نقد جامع متن سند آموزشی ۲۰۳۰»، «گفتار پنجم: سند ۲۰۳۰، سندی الزام آور؛ (بازخوانی نمونه‌هایی از اخطارهای یونسکو به کشورها)» و «گفتار ششم: پرسش‌ها و پاسخ‌ها» منتشر شده است.

  این کتاب در ۲۰۰ صفحه در پاییز ۱۳۹۹ از سوی انتشارات کتاب فردا روانه بازار شده است.

  نوشته های مشابه

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.