دوشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۱ 1 ربيع أول 1444 ساعت ×
 • اوقات شرعی

 • حضرت آیت الله آل هاشم: تمدن سازی بدون حضور حوزه های علمیه و روحانیت ممکن نیست
  شناسه : 2817
  آغاز سال تحصیلی حوزه نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به نقش حوزه های علمیه در جامعه پردازی و تمدن سازی، تصریح کرد: با دقت در بیانیه گام دوم متوجه می شویم که هسته اصلی مفهوم گام دوم انقلاب تمدن سازی جدید اسلامی است که این تمدن سازی بدون حضور حوزه های علمیه و روحانیت ممکن نیست.

  به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه حضرت امیرالمومنین (ع) تبریز، حضرت آیت الله سید محمدعلی آل هاشم، امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه آذربایجان شرقی، در مدرسه علمیه امیرالمومنین(ع) تبریز با بیان اینکه حوزه های علمیه، مرکز آموزش اسلام و تعمیق آن در جامعه هستند، گفت: حوزه های علمیه نقش اساسی در جامعه پردازی و تمدن سازی مدنظر رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب است، دارند.

  امام جمعه تبریز اضافه کرد: با دقت در بیانیه گام دوم متوجه می شویم که هسته اصلی مفهوم گام دوم انقلاب تمدن سازی جدید اسلامی است که این تمدن سازی بدون حضور حوزه های علمیه و روحانیت ممکن نیست. 

  وی با اشاره به اینکه امروز حوزه علمیه جدای از مسائل و موضوعات دنیا نیست، گفت: حوزه علمیه با همه دنیا چه مستقیم و چه غیر مستقیم ارتباط دارد، بنابراین مدارس دینی با مسائل جهان اسلام و کشور دارای ارتباط هستند.

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه وقایعی مثل غدیر، عاشورا و شهادت امام علی(ع) دلایل سیاسی داشته است، ادامه داد: مراکز دینی باید عالم دینی پرورش دهند، تا با تسلط بر معارف اسلامی برای تحقق اسلام وارد میدان شوند و این وظیفه سنگینی است.

  امام جمعه تبریز ادامه داد: طلبه های جوان و جدیدالورود باید در گام دوم طلایه دار باشند تا در مسیر منشور ۵۰ سال آینده انقلاب حرکت کنند و اگر هم در این راه روحانی و طلبه ای سختی میکشد، نباید دلسرد شود.

  حضرت آیت الله آل هاشم، وظایف دیگر طلاب و روحانیون را متذکر شد و گفت: شناساندن معارف دینی به مردم و پاسخگویی به حجم عظیمی از شبهات دینی از وظایف مهم تربیت شدگان مراکز علوم دینی است.

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه با معارف دینی خوب آشنا شویم و با قول سدید و زبان خوش مردم را به دین دعوت کنیم، گفت: روش های تبلیغ دین و معرفی و جذب به دین مختلف است، اما نباید رفتارمان جوری باشد که مردم دین گریز شوند.

  امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: حرکت در مسیر رهبر معظم انقلاب و تبعیت از مراجع دین وظیفه طلاب است و زمانی می توانیم اثرگذار باشیم که عالم با عمل و مردمی باشیم.

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.