پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱ 11 ربيع أول 1444 ساعت ×
 • اوقات شرعی

 • روز ملی دعا توسط شیطان و درسی برای ما حوزویان
  شناسه : 780
  مدیر حوزه علمیه حضرت حضرت امیرالمومنین (ع) تبریز: حجت الاسلام روح الله بجانی مدیر حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) تبریز با انتشار نوشتاری، حضور روحانیون و طلاب در فضای کنونی جامعه را مورد بررسی قرار داد.

  ترامپ دجال و کودک کش امروز را روز ملی دعا برای آمریکا مشخص کرد، از آمریکاییها برای دعای رفع بلا دعوت نمود و این را سنت دیرینه آمریکاییها معرفی کرد.

  البته با صرف نظر از اینکه این شیطان خود عامل اصلی تولید ویروس کرونا است و منشا تمامی رذایل بوده و با صرف نظر از اینکه برای ایجاد آرامش در توده عامه ملتش، دعوت به معنویت را از سیاست اسلامی و تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ، رونوشت برداری کرده است و شاید بخشی از توطئه جدید این شیطان است؛ اما تلنگری برای علمای دینی و ما روحانیون و طلاب است.

  تلنگر:

  بخشی از طلاب و روحانیون کشور داوطلبانه وارد بدنه امدادرسانی و سلامت کشور شدندو دوشادوش مدافعان سلامت در بیمارستان ها برای ایجاد آرامش بین بیماران و پرستاران وتوزیع خدمات بهداشتی بین بیماران خدمت ایثارگرانه می کنند.

  در تیم های گند زدایی شهرها و حتی روستاها بسیار فعال هستند. درگذشت غریبانه همسرو فرزندان در راه این مدافع سلامت حجت الاسلام مداح و رفتار مظلومانه طلبه جهادی تبریزی فریادی در خفقان رسانه ای شد که عواطف همه ملت ایران را برآشفت. مردم متوجه حضور بی منت و و بی ریای روحانیت  در این جبهه شدند که باید دست و پای این دسته از طلاب و علما را بوسید.

  اما بخش عظیمی از قشر روحانیت و طلاب نیز که حضور کفایی دسته اول، تکلیف میدانی سلامت یاری را از آنان ساقط کرده است، بایستی در دفاع از باورهای دینی چند ساله و چند قرن ملت شریف ایران وارد عمل شده و به عنوان مرزبانان اعتقادی، آرامش عمومی توده های مردم را تقویت نمایند.

  یکی از اصلی ترین وظایف ما روحانیون که تبلیغ اسلام و خداست، بایستی خیلی پیشتر و بیشتر در قضایای اخیر در جامعه دیده می شد. چنانچه دشمنان اسلام از این فرصت برای کوبیدن همه باورهای دینی استفاده کردند.

  پزشکان با جسم بیماران و غیر بیماران کار دارند و ما روحانیون با روح شان. آنها به وظایف خود چنان عمل کردند که رهبر معظم انقلاب و نمایندگانشان در هرفرصتی از آنان تشکر کرده و می کنند‌.  آیا ما نیز در این امر رضایت خدا و ولی خدا  را جلب کرده و ادای تکلیف نموده ایم؟

  در پایان با باز خوانی تکه ای از تاریخ فرعون، دعای البته واقعی نماینده شیطان در آن زمان را یاد آور میشوم:

  در روزگاری قحطی شدیدی بر مصر غلبه کرد تا جایی که نیل کاملا خشک شده بود و مصریان به فرعون پناه بردند و از اوطلب آب کردند. آن ملعون گفت من برای تان آب میاورم.

  از مردم جدا شد و به محل خلوتی رفت ، از چشم آنان دور شد و به سجده افتاد. از ته دل به خدا عرض کرد می دانم تو خدایی و آب نزد تو … توبه و استغفار می کنم و از تو برای این ملت بیچاره آب می خواهم.

  خدا برای اتمام حجت با فرعون دعایش را اجابت کرد و بارانی بی نظیر فرستاد. وقتی ملت به پایش افتادند دیگر قولش را فراموش کرد و با ادعای خدایی خود در همان نیل غرق شد.

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.