یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ 4 ذو الحجة 1443 ساعت ×
 • اوقات شرعی

 • مثلث خیانت نفوذی ها، غنیمت خواران و مسئولین بی تفاوت باید برچیده شود.
  شناسه : 4775
  مدیر حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) تبریز :

  جلسه جهاد تبیین توسط ستاد روشنگری نهضت جهاد تبیین متشکل از حوزه علمیه امیرالمؤمنین(ع) تبریز، مرکز تحقیقات و پژوهش دفتر نماینده ولی فقیه در استان ، مساجد و امت حزب الله در مسجد جامع حکم آباد تبریز با حضور طلاب، دانشجویان، فرهیختگان، اساتید حوزوی و دانشگاهی و امت حزب الله و نیروهای انقلابی برگزار شد‌.

  در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین روح الله بجانی با اشاره به خطر جدی نفوذ گفت: جریان نفوذ یکی از خطرناکترین آسیب های یک جامعه است. نفوذ در عرصه های مختلف خطر ناک است. نفوذ اقتصادی در جنگ اقتصادی قابل لمس است. نفوذ امنیتی، نفوذ سیاسی و فرهنگی که خطرناکترین نفوذ هاست توسط دشمنان انجام می گیرد.
  وی افزود: در مقابل نفوذ انقلاب در عرصه های مختلف مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است که فتح خرمشهر با این عظمت در مقابل این دستاورد ها تعظیم می کند.
  بجانی ادامه داد: جریان نفوذ یک خطر جدی است‌ که‌ با همراه کردن جریان غنیمت خوار کشور را به سمت نابودی می برند و ضلع سوم این مثلث خیانت مسئولین بی تفاوت به نفوذ و بی تفاوت به غارت است.
  مدیر حوزه علمیه امیرالمومنین علیه السلام تبریز با اشاره به خطر ساز بودن این مثلث خیانت گفت: امروز حزب اللهی ها و انقلابیون و در راس آن روحانیت و اساتید دانشگاهی باید این مثلث را از بین ببرند. وجود مسئولیت حساس بجای مسئولین بی تفاوت می تواند نفوذ و غنیمت خواری را با کمک مردم از بین ببرند.
  این استاد و پژوهشگر حوزه ادامه داد: جریان غنیمت خوار و نفوذ بعد از پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله بخاطر بی تفاوت بودن عالی ترین مقام حکومتی و دربارخلافتیشان رشد عجیبی پیدا کردند و با بی محتوا شدن آموزش‌ بعد از پیامبر غده سرطانی خوارج را هم به وجود آوردند که مانند سگ هاری در کنترل و هدایت جریان نفوذ قرار گرفته بود.
  بعد از آغاز خلافت و حکومت امام علی علیه‌السلام ، ایشان در جنگ جمل با غنیمت خواران مقابله کرد . آنقدر که جنگ و مقابله با معاویه اهمیت دارد جنگ با زبیریان هم اهمیت دارد. غنیمتخواران و نفوذ دو ضلع مهمی هستند که با مسئولین بی تفاوت خیانت را بصورت شبکه موریانه ای در کشور راه می اندازند.
  عضو شورای مشورتی حوزه علمیه استان با اشاره به تاریخ دوران قاجاریه گفت: سرجان ملکم از۱۸۰۰ در بی تفاوتی حکومت قاجاریه وارد ایران گردیده و نفوذ را شروع کردند. فلج شدن و نا کار آمدی را برای ایران به ارمغان آوردند. در آن دوران جریان مشروطه برای بیدار کردن ملت به صحنه آمد و این جریان را با اعدام آیت الله شیخ فضل الله نوری از بین بردند و نفوذ بیشتر از گذشته و با همراهی مشروطه جعلی بیشتر از گذشته انجام شد. این نفوذ در دوران منحوس پهلوی بیشتر شد . امثال فدائیان اسلام علیه این نفوذ بپا خواستند و علما را وارد عرصه کردند وبا همراهی علما و امثال مصدق ها نهضت ملی شدن صنعت نفت برای مقابله با نفوذ به صحنه آمدند. و دولت ملی تشکیل شد و بخاطر جدا شدن از روحانیت و اسلام و اعتماد به آمریکا از بین رفتند و حکومت پهلوی علاوه بر نفوذ بیشتر به عنوان حافظ منافع آمریکا در خاورمیانه شد. نفوذ به حدی رسمی شده بود که کاپیتولاسیون ها را به خورد ملت دادند. امام خمینی (ره ) بپا خواست و با همراهی ملت و علما انقلاب اسلامی را به ارمغان آوردند و جریان نفوذ را از بین بردند.
  بجانی ادامه داد : دشمنان ۴۳ سال است از نفوذ رسمی و علنی محروم شده اند و بخاطر همین علیه این انقلاب شبانه روز تلاش می کنند. انقلاب نفود گسترده ای را در سطح دنیا آغار کرد و این نفوذ انقلاب تبدیل به نهضت جهانی و نابودی مستکبرین شده است.
  روح الله بجانی افزود: دشمنان از انتخابات و غنیمت خواران برای نفوذ استفاده کرده اند.بیشترین نفوذ ها در دوران بنی صدر، دوران هاشمی، خاتمی و روحانی انجام شده است. اختلاف بین مقام معظم رهبری و نخست وزیرش میرحسین در دوران ریاست جمهوری بر سر نفوذ منافقین داخلی بود. امام خامنه ای نسبت به نفوذ حساس بودند و هستند.
  مدیر حوزه علمیه امیرالمومنین علیه السلام تبریز با اشاره به دولت آیت الله رئیسی گفت: ایشان با دو جریان به مبارزه پرداخته اند: نفوذ و غنیمتخوار. انقلاب اقتصادی که ایشان دنبال می کنند برای قطع کردن غنائم ملت از حلقوم غنیمت خواران است و آنان چاره ای جز به خیابان آوردن مردم کم اطلاع از این جریان ندارند . آنها برای منافع خود حاضرند انقلاب را هم از بین ببرند و جریان نفوذ در کنار آنان می خواهد خوارج ملی بوجود بیاورند. آیت‌الله رئیسی برای انقلاب اقتصادی باید مسئولین بی تفاوت و بی عرضه را کنار بگذارد.

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.