دوشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۱ 1 ربيع أول 1444 ساعت ×
 • اوقات شرعی

 • منطقه به سمت شکست اسرائیل و اهداف آنها پیش می رود
  شناسه : 3592
  مدیر حوزه های علمیه: مدیر حوزه های علمیه کشور بیان کرد: منطقه به سمت شکست اسرائیل و اهداف آنها پیش خواهد رفت، مسئله عادی سازی اسرائیل که از سوی کشورهای کوچک منطقه انجام می شود کف های روی آبی است که قطعا از بین می رود.
  منبع : خبرگزاری حوزه

  به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه حضرت امیرالمومنین (ع) تبریز به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت الله اعرافی در وبینار بزرگداشت مقام والای شهید سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت که به همت و همکاری حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت، مرکز مدیریت حوزه های علمیه، مرکز جهانی اهل بیت(ع)  و مرکز جهانی تقریب و مذاهب اسلامی  برگزار گردید،‌ با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، گفت: اگر به سنت و سیره این بزرگان به خصوص حاج قاسم نگاه کنیم می بینیم که ایشان مردی اخلاقی به تمام معنا بود.

  مدیر حوزه های علمیه، افزود: این اخلاق شامل اخلاق فردی و اجتماعی و معاشرت خوب و مجموعه ای از خصلت های اخلاقی و مُبرّی بودن از رذیلت های اخلاقی است. حاج قاسم مردی اخلاقی به تمام معنی بود. از نظر اجتماعی همیشه آغوشی باز و صمیمی و مهربان داشت . با اینکه اهل توجهات معنوی و اقدام در عرصه های بزرگ عمل بود، ولی در معاشرت ها و روابط اجتماعی، یک الگوی کامل اسلامی بود.

  آیت الله اعرافی  با بیان این که حُسن خلق و روی گشاده و صمیمیت و مهرورزی و احترام به دیگران و تواضع و فروتنی از خصایلی است که یک جامعه را سعادتمند می کند، تصریح کرد: ویژگی دیگر ، ویژگی های عبادی و توجهات ایشان بود و این شهید بزرگوار از توجهات معنوی و رموز و اسرار عبادت و بندگی برخوردار بود. ایشان در جلسات آرام و بدون اینکه نمود و ظهوری داشته باشد در حال ذکر بود.  در بسیاری از روزها روزه دار بود و در نماز هم اهل معنویت و حال عبادی بود.

  وی حاج قاسم را دارای  روح و روانی روشن و روحی پاک برشمرد که  همیشه در کنار همه وظایف گسترده فرهنگی و نظامی و سیاسی همیشه اهل ذکر بود،‌اظهارکرد: سردار شهید سلیمانی ضمن اینکه یک نظامی برجسته بود دارای تفکر راهبردی سیاسی و علمی و فرهنگی و اجرایی داشت. برخی شخصیت ها تک بعدی هستند یا ابعاد محدودی دارند. ولی ابعاد امنیتی و نظامی ایشان در شعاع یک نگرش کلان اجتماعی و سیاسی بود. همچنین گفتمان انقلاب اسلامی که یک گفتمان کلان بین المللی است را با گوشت و پوست و استخوان حس کرده بود و به زوایای آن نیز وقوف داشت.

  مدیر حوزه های علمیه تصریح کرد:  نکته چهارمی که در وجود ایشان به شکل برجسته متبلور بود آن است که ایشان یک شخصیت معرفتی بود. ایشان در کنار کارهای نظامی به مقولات فرهنگی اهتمام می ورزید و درک درستی از شرایط داشت.

  وی افزود: نکته دیگر آنکه بر اساس گفته های صاحب نظران نظامی، ایشان دارای یک تفکر نظامی فوق العاده بوده است. به گفته همرزمان شهید، ایشان به محض دیدن یک نقشه نوع آرایش نیروهای خودی و دشمن و نوع عمل در صحنه نظامی را توضیح می داد و به همین دلیل تاکتیک های دقیقی را همیشه انتخاب می کرد. 

  آیت الله اعرافی اظهارکرد: همچنین ایشان در کنار ایده پردازی و طراحی های گسترده و عمیق مرد میدان و عمل بود. ممکن است کسی فرمانده طراحی خوبی باشد، ولی در صحنه حضور نیابد. ایشان هیچ گاه حضور در صحنه را رها نمی کرد. شهید سلیمانی  یک کاریزمای عجیب شخصیتی داشت. سخن و نفوذ کلام وی بسیار عجیب بود. کلام ایشان کلامی قاطع، شیرین و جذاب بود. ایشان حتی به زبان عربی هم به حدی خوب صحبت می کرد که سخنان وی دارای مغناطیسی بود که همه را جذب می کرد.

  عضو شورای عالی حوزه های علمیه، افزود: حاج قاسم دارای یک رویکرد و شخصیت دیپلماتیک بود. ضمن اینکه ایشان دارای شخصیت نظامی شناخته شده بین المللی بود و در زمره چهره های نظامی بزرگ تاریخ قرار می گرفت، قدرت دیپلماسی عجیبی بود. در دوره دفاع مقدس هم ایشان در ایران عمل می کرد ولی نگاه بین المللی داشت که این نگاه در ماجرای فلسطین و شکل گیری محور مقاومت و کشورهای منطقه متجلی شد.

  آیت الله اعرافی اظهارکرد: در کنار ایشان باید به بزرگی و عظمت شخصیتی چون ابومهدی المهندس که از بزرگان جبهه مقاومت در عراق به شمار می آید. ویژگی های خاصی که در این گفتار از حاج قاسم ذکر شد به شکل و مراتبی در وجود شهید ابومهدی نیز متجلی بود. ولی شهادت حاج قاسم موجی آفرید که اهداف ایشان را دنبال می کند و منطقه به سمت شکست اسرائیل و اهداف آنها پیش خواهد رفت.

  وی گفت:  مساله عادی سازی اسرائیل که از سوی کشورهای کوچک منطقه انجام می شود کف های روی آبی است که قطعا از بین می رود.

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.