دوشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۱ 1 ربيع أول 1444 ساعت ×
 • اوقات شرعی

 • نامه مدیر حوزه علمیه حضرت امیرالمومنین (ع) تبریز در حمایت از طلبه ناهی از منکر
  شناسه : 3097
  حجت الاسلام و المسلمین بجانی: متاسفانه بدرفتاری های اهل منکر و گاها بی مهری های مسئولین با آمرین به معروف و ناهیان از منکر موجب دلسردی مومنین شده است.

  به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه حضرت امیرالمومنین (ع) تبریز، حجت الاسلام روح الله بجانی مدیر حوزه علمیه حضرت امیرالمؤمنین(ع) تبریز طی نامه ای به دستگاه قضایی و انتظامی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان از حمایت و اقدام به موقع این مجموعه ها در حمایت از طلبه مجروح ناهی از منکر تقدیر و تشکر نمود. متن نامه بشرح زیر است:

  هوالعزیز
  امام خامنه ای: من شخصا از آمر به معروف وناهی از منکر حمایت می کنم.
  دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان
  فرماندهی محترم منطقه انتظامی تبریز
  ریاست محترم ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان

  سلام علیکم
  بی شک اجرای فرائض مهم الهی در حکومت به سمت اسلامی بدون حمایت و دلسوزی مسئولین به سختی قابل اقدام و گاها غیر ممکن است.
  فریضتین مهم الهی از فرائض و فروع دین، امربه معروف و نهی از منکر است که امام علی (ع) سایر فرائض حتی جهاد را در مقابل این فریضتین مانند آب دهان در مقابل دریا معرفی می نماید.


  اما متاسفانه بدرفتاری های اهل منکر و گاها بی مهری های مسئولین با آمرین به معروف و ناهیان از منکر موجب دلسردی مومنین و کمرنگ شدن این دو فریضه مهم گردیده است و در زمان های گذشته شاهد برخورد سرکوبگرانه با ناهیان از منکر بوده ایم.


  اقدام مومنانه و انقلابی طلبه مان جناب آقای امیر رضا افتاده در دفاع از نوامیس مردم و اعتراض به ناقضین امنیت و عفت عمومی بی شک کاری مشروع، انقلابی و واجب بوده است که وظیفه هر مومن و در راس هر طلبه ای می باشد که این اقدام انقلابی مورد تابید و تحسین خاستگاه و مهد تربیتش یعنی این حوزه علمیه می باشد.
  جا دارد از اقدام فوری و بجای دستگاه قضایی، انتظامی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تقدیر بعمل آوریم و از خدای عزیز برای مسئولین این نهادها عزت و سلامتی را طلب نماییم.
  بی شک حضور مغتنم نماینده امام خامنه ای در این استان ، آیت الله سیدمحمدعلی آل هاشم قوت قلب و زمینه ساز بوجود آمدن طلاب انقلابی و چنین مسئولین دلسوزی می باشد که با حمایت خود از آمرین به معروف خود را همرنگ و همسوی حضرت امام خامنه ای نموده اند.

  در پایان از خداوند عزیز خواهان عزت بیشتر آمران به معروف و ناهیان از منکر هستیم.

  بیاری خدای توانا
  روح الله بجانی
  مدیر حوزه علمیه حضرت امیرالمومنین ع تبریز

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.